Helio balionai

Helio balionai – Jūsų šventinei nuotaikai. Helis tai dujos. Helio dujos yra bespalvis, bekvapis ir beskonis cheminis elementas. Pirmą kartą helis aptiktas stebint Saulės užtemimą Indijoje 1868 metais. Šį stebėjimą atliko prancūzų astronomas Pjeras Jansenas (Pierre Janssen),o britų chemikas Viljamas Ramsėjus (William Ramsay) 1895 metais pirmą kartą išskyrė helį Žemėje. Helis gaunamas iš gamtinių dujų. Ar žinote, kad helio-deguonies mišinį naudoja asma sergantys bei narai po vandeniu kaip kvėpavimo dujas.

Dėl to, kad helis yra apie penkis kartus lengvesnis už orą, jis naudojamas kaip balionų ir skraidymo aparatų užpildymui. O kada ar susimąstėte, kada atsirado balionai? Žinoma, tada kai atsirado tokia medžiaga kaip guma. Guma, lotyniškai bus „sakai“, dar kitaip vadinami „kaučiuku“. O apie natūralųjį kaučiuką europiečiai sužinojo XV a. pabaigoje. Antrosios kelionės į Ameriką metu (1493–1496) Kristupas Kolumbas pamatė, kaip vietiniai gyventojai žaidžia su rutuliais, ir pastebėjo, kad jie labai gerai šokinėja. Iš kaučiuko Amerikos indėnai gamino avalynę, nedūžtančius indus. Tačiau europiečiai kaučiuko ilgai nenaudojo. Pirmasis Europoje iš jo pagamintas daiktas buvo trintukas. Iš natūraliojo kaučiuko guma pradėta gaminti tik 1839 m. Lietuvoje 1933–2000 gumą gamino „Inkaro“ fabrikas Kaune.

Guma yra tampri, atspari šalčiui ir karščiui, mechaniškai tvirta, ir dėl šių savybių daug kur naudojama. Balionai iš gumos taip pat tamprūs, tvirti. Helio balionai gali būti latekso, foliniai, helio balionai su spauda (su paveiksliukais). Nepamišiu, kaip darželio išleistuvių metu vaikučiai paleidžia helinius balionus į dangų, tarsi žymėdami vieno etapo pabaigą, naujo pradžią...

Galiu Jums pasiūlyti didelę helio balionų įvairovę. Helio balionai dekoruojamos visos šventės. Spalvos, formos, skaičiai pagal Jūsų norus Kviečiu atvykti į mano parduotuvę Karoliniškėse, Sausio 13 –osios g. 2, PC Maxima parduotuvė BiBo Vilniuje ar paskambinti telefonu (8-601) 31385, Facebook „Bibo parduotuvė“. Laukiu Jūsų patogiais kanalais .... Maloniai atsakysiu į visus Jūsų klausimus ir parinksiu asmeninį pasiūlymą iš helinių balionų Jums.